DreamWorks, NBC Universal tarafından alınıyor

DreamWorks, NBC Universal tarafından alınıyor

Özellikle Hollywood ve dünya sineması için bir çok filmde imzası olan ve bir çok animasyon filminin vizyona girmesine vesile olan DreamWorks Animation’ın sahipleri değişiyor. DreamWorks Animation’ın, animasyon alanında vizyone giren ve seyircilerden yüksek puan alan filmleri ile tanınıyor.

Özellikle Hollywood  ve dünya sineması için bir çok filmde imzası olan ve bir çok animasyon filminin vizyona girmesine vesile olan DreamWorks Animation’ın sahipleri değişiyor. DreamWorks Animation’ın, animasyon alanında vizyone giren ve seyircilerden yüksek puan alan filmleri ile tanınıyor.

NBCUniversal’dan yapılan açıklamada, İcra Kurulu Başkanı (CEO) Steve Burke, satın almanın yıl sonuna kadar sonuçlanacağı belirtiliyor.  “DreamWorks, gelecek yıllarda film, televizyon, eğlence parkı ve tüketici ürünlerde büyümemize yardımcı olacak.” dedi.

DreamWorks Animation İcra Kurulu Başkanı (CEO) Jeffrey Katzenberg de açıklamasında, NBCUniversal’ın DreamWorks’un animasyon projelerini en yüksek potansiyeline ulaştıracağını ifade etti.  NBCUniversal’ın sahip olduğu şirketler arasında NBC televizyonu, Universal Studious film yapım ve distribütörlük şirketi bulunurken, DreamWorks Animation, Shrek, Madagaskar ve Kung Fu Panda gibi animasyon filmlerine imza atmıştı.

Bir cevap yazın