Delta Koleji Üçyol Kampüsü Şehrin Merkezinde

Delta Koleji Üçyol Kampüsü Şehrin Merkezinde

Delta Eğitim Kurumları’nın yeni kampüsü olan Üçyol Kampüsü eğitim öğretime başladı. Delta Kolejleri Genel Müdürü Ahmet Baş, “Teknolojinin genel mantığına hakim ve onu ihtiyaçları doğrultusunda nasıl kullanacağını bilen ‘teknolojinin esiri değil, hakimi’ bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz.” dedi.
Eğitim alanında uzun zamandır faaliyet gösteren Delta Eğitim Kurumları eğitime yatırıma devam ediyor. Delta Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan Yeşilyurt Delta Koleji, Temel Lisesi, Özel Öğretim Kursları ve Kent Özel Öğretim Kursunun ardından Üçyol Delta Koleji eğitim öğretime kapılarını açtı. Üçyol Delta Koleji, öğrencilere eğitimle iç içe, hem sportif faaliyetler yapma imkanı hem de kültürel etkinliklere katılma imkanı sağlıyor. Kampüsün şehrin merkezinde yer alması ise dikkat çekiyor.
‘AHLAKİ DEĞERLERLE DONATILMIŞ BİREYLER YETİŞTİRMEK’
1988’de başlayan iş hayatının tamamını eğitim sektörüne adadığını ve yaptığı işi her zaman sevdiğini belirten Delta Kolejleri Genel Müdürü Ahmet Baş, “Delta Eğitim Kurumları olarak misyonumuz; pozitif bilimi benimsemiş, kalıplaşmış eğitim anlayışının dışına çıkarak, öğrenme sürecini proje tabanlı ve öğrenci merkezli akademik programlarla yürüten, öğrencilerimizin sosyal yönlerinin gelişimine önem veren, bugününü ve yarınını hedefleyen, milli ve ahlaki değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmektir. Kısacası, ‘Değerlerimizle değerliyiz’ ilkesinden hareketle her öğrencimizin farkındalığını artıracak, gerekli bütün bilgi, beceri ve ahlaki değerlerle donatılmış bir şekilde yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.” dedi.
Yeni dönemdeki hedeflerini ve eğitim sistemini anlatan Baş şöyle devam etti:
“Bizim diğer eğitim kurumlarından farkımız bireysel eğitimin ön planda tutulduğu, öğrencilerimizin hem akademik hem de sosyal yönlerinin birlikte gelişmesinin hedeflendiği, analitik düşüncelerinin gelişeceği bir eğitim-öğretim ortamı sunmak ayrıca kendi ayakları üzerinde durabilen, özgüveni yerinde, empati kurabilen ve farkındalığı yüksek bireyler yetiştirmeyi hedeflemektir. Ayrıca hosgörülü, paylaşımcı, toplum ve aile yapısını tanıyan, inanç ve geleneklere saygılı, eğitim ve öğretimin erdemine inanan bireyler yetiştirmektir.”
TEKNOLOJİNİN ESİRİ DEĞİL, HAKİMİ
Her çocuğun doğuştan gelen potansiyelini ve farklı alanlardaki yeteneklerini keşfedip ön plana çıkardıklarını söyleyen Baş, “Araştırmalara göre günümüzden 30 yıl sonra şuan var olmayan pek çok meslek türü ortaya çıkacak ve bu meslekler zamanın ihtiyaçları için önemli bir yere sahip olacak. Teknolojinin bu kadar geliştiği çağımızda teknolojinin genel mantığına hakim ve onu ihtiyaçları doğrultusunda nasıl kullanacağını bilen ‘teknolojinin esiri değil, hakimi’ bir nesil yetiştirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.
İzmir’in farklı bölgelerinde kampüs sayılarını arttıracaklarını ifade eden Baş, öğrencilerinin akademik, zihinsel, sosyal ve psikolojik gelişimlerini desteklemeye devam edeceklerini dile getirdi.