Dekorasyonun Yükselen Yıldızı, Altın Dekorlu Ürünler

Dekorasyonun Yükselen Yıldızı, Altın Dekorlu Ürünler

Milenyum diye tanımlanan 2000’li yılların başlamasıyla altın renk moda sahnesinden yavaş yavaş çekilmeye başlamış, yerine daha metalik ve mat renklerin gelmiştir. 2000’li yıllara girilmesiyle, gelişen teknolojinin de etkisiyle daha mekanik renkler tasarımlara yansımıştır. 2000’lerin özellikle ilk yıllarında tasarımcılar tarafından tercih edilen gümüş, metal renkler ve mat tonlar, altın renginin zıddı olarak gösterilerek daha modern bir şekilde lanse edilmişti. Ne var ki ilerleyen yıllarda değişen zevkler ve moda klişelerine meydan okuma çabasına girişen tasarımcılar bu algıyı yıkmak üzere radikal tasarımlar ortaya koydu. İki uç noktayı birleştirme, aksini kanıtlama ve klişelerin dayattığı moda algısından çıkma çabasıyla altın rengin moda sahnesinde yeniden doğuşuna hep beraber tanıklık ettik.

Tekstilden, beyaz eşyaya, banyo ürünlerinden hızlı tüketim ürünlerinin ambalajlarına kadar hayatımızın çoğu noktasına altın renginin sıcaklığı eşlik etmeye başladı. Modern hatlarla harmanlanan altın renkli tasarımlar klişeleri yıkarak “altın rengi modern olduğu kadar sıcaktır da!” dedirtmeyi başardı.

Kuşkusuz altın renkli tasarımların birbiri ile yarıştığı en hareketli alanlardan biriside ev dekorasyonuna yönelik ürünler. Farklı tarzlara farklı beğenilere hitap eden tasarımlarda tasarımcılar yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor.

Güne merhaba dediğimiz ve kapanışını yaptığımız, hayatımızda önemli yeri olan banyolarda altın rengin kullanımı ise farklı bir yer tutuyor. Renklerin insan psikolojisi üzerinde ciddi etkileri olduğunu ortaya koyan çalışmalar günümüzde artık mimari tasarımlara yön vermektedir. Altın renginin güneş ile yakınlaşan sıcaklığı, samimiyeti ve gösterişi, usta ellerde seramik ile buluştuğu zaman nazik, zarif ve asil bir gömlek giyiyor.

Banyolara hayat verdiği kadar, çalışmaları ile sektöre de yön veren ünlü banyo markası Creavit’in, 2016 yılında altın dekorlu ürün gamını genişlettiği gözlemlendi. Altın dekorlu lavabolardan, banyo aksesuarlarına kadar banyolarda her tarza hitap eden altın renkli Creavit ürünlerinin sıcaklığı dikkat çekti. Klasik çizgilerle tasarlanmış altın renkli ürünlerden, minimal çizgilerle farklılaştırılmış tasarım tarzlarına kadar geniş bir yelpazede altın renkli ürünleri bulunan Creavit markası banyolarda yeni yaşam tarzları tasarlamaya devam ediyor.

Minimal lavabo serisindeki altın dekorlu ürün yelpazesini arttıran Creavit, parlak altın renklerden, mat renklere, altınla işlenmiş farklı desenleri farklı tonlarla kombinleyen tasarımlara kadar, farklı formlardaki seramiklere altınla yeni bir hayat tarzı işlemiş.

Yeni banyo mobilyası Antik serisi için altın dekorlu seçeneği sunan Creavit, banyolarında güneşin sıcaklığını ve gösterişli bir asaletin tasarımını arayan kullanıcılar için birbirinden farklı seçenekler sunuyor.

Duş panellerinden, armatürlere, tuvalet fırçalıklarından sabunluklara kadar kullanıcıların bütün ihtiyaçlarını göz ederek tasarımlar yapan Creavit, modern hayatta her türlü ihtiyacı ve beğeniyi ön görerek ürün yelpazesini, banyolarda kusursuz hizmet vermek adına mükemmelleştirmiş gibi görünüyor.

Bir cevap yazın