Posted By HaberBizde Posted On

CNN muhabirinin değişimi sosyal medyada gündem oldu

Taliban’ın Afganistan’da yönetimi ele geçirmesi sonrası bölgede görev yapan CNN Muhabiri Clarissa Ward’ın kıyafetinin değiştiği, çarşafla yayın yapmaya başladığı iddia edilmişti. Sosyal medyada çok paylaşılan görüntüler sonrası muhabir Ward’dan açıklama geldi.

Taliban’ın Afganistan’da yönetimi ele geçirmesinin ardından en büyük korku kuşkusuz kadınlar arasında yaşanıyor.

Kadınların burka giymeden sokağa çıkmasının yasak olduğu Taliban yönetimi altındaki Afganistan’da, görev yapan CNN International muhabirinin görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

CNN International muhabiri Clarissa Ward, Taliban militanlarının Kabil’e girmesinden bir gün önce normal kıyafetleriyle yayına çıkarken, bir gün sonra ise burka ile CNN International ekranlarında göründü.

Ward’ın kıyafet değişimi sosyal medyada kısa sürede gündem haline geldi. Pek çok kişi muhabirin bir gün önce ve bir gün sonra giydiği kıyafetleri kıyaslayarak değişime dikkat çekti.

AÇIKLAMA YAPTI
Ward, konuyla ilgili Twitter’dan açıklama yaptı.

İki fotoğrafına yer veren Ward, “Bu mimleme yanlış. Üstteki fotoğraf özel bir yerleşkenin içinde. Alt taraftaki Kabil’in ele geçirdiği Taliban sokaklarında. Daha önce Kabil’de sokakta, saçlarım tamamen kapalı ve abaya olmasa da hep başörtüsü takardım. Yani bir fark var ama bu kadar keskin değil” ifadesini kullandı.