Posted By HaberBizde Posted On

CHP’li Ağbaba: Cemil Çiçek keşke ‘çantalar dolusu para alanları’ Erdoğan’a, Soylu’ya veya Binali Yıldırım’a sorsa

CHP Ekonomi ve Esnaf Masası’nın Doğu ziyareti kapsamında beşinci durağı Diyarbakır oldu. CHP Genel Başkan Yardımcısı, parti meclisi üyesi ve milletvekillerinden oluşan CHP’li heyet, Diyarbakır çalışmasına basın toplantısıyla başladı.

Basın toplantısında heyet adına söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, toplantıda yaptığı konuşmada ülke ve bölge gündemini değerlendirdi.

“CEMİL ÇİÇEK, ‘ÇANTALAR DOLUSU PARA ALANLARI’ ERDOĞAN’A SOR”

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Çiçek’in, SÖZCÜ yazarı Saygı Öztürk’e verdiği röportajda da dile getirdiği “Son günlerde konuşulan ‘araçlara çantalar dolusu para’ konulduğu iddiasını görmezden gelebilir misiniz?” sorusuna ilişkin değerlendirmede bulunan Ağbaba, şöyle konuştu:

*‘Araçlara çantalar dolusu para konulduğu iddiasını görmezden gelebilir misiniz’ cümlesiyle artık kendisi de Türkiye bir çöküntüyü yaşamakta olduğunu itiraf ediyor.

*Cemil Çiçek keşke bu soruyu her hafta toplandığı Erdoğan’a sorsaydı ya da Süleyman Soylu’ya veya Binali Yıldırım’a sorsaydı. Sen eskiden bakanlık yaptın, şimdi AKP’nin en etkili siyasetçilerinden birisin.