Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Chobani Yoğurtları kurucusu Hamdi Ulukaya gündem olmaya devam

Chobani Yoğurtları kurucusu Hamdi Ulukaya gündem olmaya devam 1

Chobani Yoğurtlarını duymayan yoktur. Anadolu insanının başarı hikayelerinden birisini gösteren Chobani Yoğurtları son zamanlarda sahibi olan Hamdi Ulukaya ile tekrar gündem  olmaya devam ediyor.

Chobani Yoğurtları kurucusu Hamdi Ulukaya gündem olmaya devam

Hamdi Ulukaya, Chobani Yoğurtlarının kurucusu. ABD’de kurulmuş ve ABD’de faaliyetlerine devam eden marka özellikle Anadolu tipi yoğurtları ile özellikle ABD’de ve tüm dünyada tanınan bir marka.

Hamdi Ulukaya  New York Times’a  gazetesine vermiş olduğu röportaj ile kendinden ve markasından söz ettirmeye devam ediyor.  Ulukaya, şirketinin satılması durumunda yada halka arza edilmesi halinde şuan Chobani’de  çalışan 2 bin çalışanına şirketin yüzde 10’luk hissesinin verileceğini belirtti.

2005’ yılında kurulan Chobani’nin son 10 yılda çalışan herkesin emeğinin geçtiği üzerinde duran Ulukaya, “Kurduğum şirketin bu kadar başarılı olacağını hiç düşünmemiştim. Chobani’nin ilerlemesi bu insanlar olmadan düşünülemez. Şimdi şirketin daha da büyümesi için uğraşacağız ve çalışanlarımız kendi geleceklerini de aynı zamanda kuracaklar” dedi.

Piyasa değeri iki yıl önce 3 ila 5 milyar dolar arasında olduğu tahmin edilen Chobani’nin yüzde 10’luk hisseleri çalışanların şirkette bulunduğu görev süresine göre dağıtılırken, şirkete daha erken yıllarda katılan elemanlara düşecek hisse değerinin 1 milyon dolara kadar ulaşması söz konusu.

Verilecek hisseler, şirketin çoğunluğuna sahip olan Ulukaya’nın payından gelecek ve çalışanlar hisseleri dilerlerse piyasada satabilecek veya şirketin halka arz edilmesini bekleyecek.