Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Can Dündar’a saldıranların sorguları devam ediyor ek süre alındı

Can Dündar’a saldıranların sorguları devam ediyor ek süre alındı 1

Saldırıyı gerçekleştiren ile birlikte 2 kişi daha gözaltına alınmıştır. Göz altına alınan 3 şüpheli için ek gözaltı süresi verildi. İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı saldırıyı yapan Murat Ş.’nin, ‘tehdit, yaralama ve hakaretten’ daha önceden suç kaydının olduğu öğrenildi.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a, geçtiğimiz günlerde İstanbul Adalet Sarayı önünde bir kişi silahlı saldırı düzenlemişti. Saldırıyı gerçekleştiren saldırgan istediği sonucu alamamış ve kıskıvrak yakalanmıştı.

Saldırıyı gerçekleştiren ile birlikte 2 kişi daha gözaltına alınmıştır.  Göz altına alınan 3 şüpheli için ek gözaltı süresi verildi. İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı saldırıyı yapan Murat Ş.’nin, ‘tehdit, yaralama ve hakaretten’ daha önceden suç kaydının olduğu öğrenildi.

Murat Ş. İle birlikte, Murat Ş’nin arkadaşı olduğu 2 kişi daha gözaltına alınmıştı. Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin hummalı çalışmaları neticesinde Murat Ş’ile iki arkadaşı gözaltına alınmış ve sorguları devam etmekte iken 3 kişi için 24 saat daha ek gözaltı süresi alındığı belirtildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü, olay hakkında geniş çaplı araştırma yapıyor. Murat Ş’ ve diğer şüphelilerin olayda ne gibi etkilerinin olduğu geniş olarak araştırılıyor. Soruşturmalar devam ederken Emniyet yetkilileri saldırıyla ilgili gözaltı sayısının artabileceğini ifade ediyorlar. Saldırıyı gerçekleştiren Murat Ş’nin yangın merdiveni üretimi yapan bir şirkete çalıştığını  tespit edildiği, diğer şüphelilerin ise  Murat Ş’nin Gaziosmanpaşa’daki arkadaşları olduğunun tespit edildiği belirtildi.