Posted By HaberBizde Posted On

Buzdolabının Üst Kısmı Neden Soğutmaz? Buzdolabı Üst Kısım Soğutmama Arızası Çözümü

Buzdolabı sayesinde artık tüm besin ve içecekler, çok daha uzun ömürlü olarak tazeliğini koruyabilmektedir. Bu nedenle de günümüzde her evin en temel gereksinimleri arasında yer alan buzdolapları yoğun kullanıma bağlı olarak servis ihtiyacı en yüksek olan cihazların başında gelmektedir. Tüm ürünleri belirlenen sıcaklık değerlerinde soğutma sağlamakta olan buzdolabının üst ve üst kısımları farklı soğutma altyapısına sahiptir. Bu çerçevede de buzdolabının üst kısmı ile üst kısmı arasında soğutmama gibi farklılıklar meydana gelebilmektedir. Yani buzdolabının üst kısmı soğuturken, üst kısmı soğutmayabilir şeklinde sorunlar görülebilmektedir. Buzdolabının üst kısmının soğutmaması gibi bir problem ile karşı karşıya kalındığında teknik müdahale gerekliliği bulunur. Bu sorunun çözüme kavuşturulabilmesi için profesyonel Dudullu Arçelik Servisi müdahalelerinin sağlanması gerekmektedir.

Buzdolabının Üst Kısmı Soğutmama Nedenleri

Buzdolabının üst kısmının soğutmaması gibi bir sorun günümüzde en çok görülen buzdolabı teknik arızaları arasında yer almaktadır. Buzdolabının soğutmaması şeklindeki şikayetlere ilişkin olarak bazı teknik parçalara ilişkin olarak kontrollerin sağlanması gerekmektedir. Buzdolabının üst kısmında soğutma meydana gelmemesinin en yaygın görülen sebeplerinin başında üst tarafın kapak butonudur. Söz konusu buton buzdolabının kapısının basmaması durumunda veya buzdolabının kapısı açık olduğunda devrede olur. Böyle bir durumda ise buzdolabı soğutma gerçekleştirmez. Bu nedenle üst tarafın kapak butonunda arıza durumu kontrol edilmelidir. Bunun dışında buzdolabının evaporatörü üzerinde buzlanma meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle buzdolabının evaporatörü ve yanı sıra buradaki buzlanmaya neden olabilecek defrost rezistansı kontrol edilmelidir. Çekmeköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri tarafından söz konusu kontroller sağlanmaktadır.

Buzdolabının Üst Kısmı Soğutmaması Nasıl Çözülür?

Buzdolabının üst kısmında meydana gelen soğutmama şikayetlerinden en hızlı şekilde kurtulabilmek için profesyonel Ümraniye Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmelidir. Alanında uzman teknikerler tarafından buzdolabının kapak butonu, defrost rezistansı ve evaporatör parçaları için gerekli olan arıza kontorlleri gelişmiş teknik teçhizat vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Yapılan arıza kontrolleri neticesinde de buzdolabında hangi parçanın arızalanmasından dolayı üst kısımda soğutmama sorununun yaşandığı belirlenebilmektedir. Buzdolabının üst kısmındaki bu soğutmama sorunu için ilgili arızalanmış olan parça veya parçalar yerinden sökülerek, yerlerine yenisi takılır. Bu şekilde daha kaliteli ve daha kalıcı bir onarım sağlanmış olur.