Bucalı Miniklerden Ata’ya 600 Çınar

Bucalı Miniklerden Ata’ya 600 Çınar

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Anaokulu öğrencileri 10 Kasım Atatürk’ü anma haftasında Atatürk’ün ağaç sevgisi üzerine yola çıkarak ülkenin dört bir yanına çınar ekecek.

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları; 3 yıldır, 10 Kasım Atatürk’ü anma haftasında “Bir Çınar Anısına 100 Çınar Ekiyoruz” isimli bir proje yürütüyor. Atatürk’ün Yalova’da bir çınar dalını kesilmemesi için evi 5 metre ileriye yürütmesinden yola çıktıklarını söyleyen Eğitim Koordinatörü Sıdıka Pekcici, “Madem ki, O bir dalına dahi kıyamadı, bize de bütün ülkeyi çınar ağaçları ile donatmak düşer” dedi. 3 yıldır anaokulu öğrencilerine çınar tohumları dağıtarak ülkenin dört bir yerine ekilmesini sağladığını belirten Pekcici, bu yıl 600. tohumu toprakla buluşturacaklarını ifade etti.

ÜLKENİN DÖRT BİR YANINA ÇINAR EKİLECEK
Her öğrenciye bir meşe palamudu ve çınar tohumu verdiklerini dile getiren Pekcici, “Çocuklarımız bu tohumu evlerinin bahçelerine parklara pikniğe gittikleri yerlere ülkenin dört bir yanına dikiyor ve resimlerini bize gönderiyorlar. İlk yıl 100 öğrenci ile başladığımız proje geçen yıl ve bu yıl 250 öğrenciyle devam ettiriyoruz. Biliyoruz ki büyük insanlar sevdaları ve fikirleri yaşatılarak anılırlar ve ölümsüzleşirler.” diye konuştu.