Bu Anaokulunun Kapıları Açık

Bu Anaokulunun Kapıları Açık

‘Anaokuluna Bir Yıldız Önde Başlayın’ sloganı ile yola çıkan Avrupa Çocuk Akademisi Taç Yıldız Anaokulları Gaziemir ve Buca’da faaliyete girdi. Kendi kendine başarabilen çocuklar yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Taç Yıldız Anaokulları Eğitim Koordinatörü Ayşe Tok, “Sahip oldukları yeteneklerinde en üst düzeye ulaşmalarını sağlamak amacıyla Montessori Eğitim Metodu temel alarak özgüvenli çocuklar yetiştirmeye çalışıyoruz. Aile katılımlarını çok önemsiyoruz. Okulumuzda açık kapı politikası uyguluyoruz.” dedi.
Eğitime önem veren Emekli Astsubay Mustafa Yıldız ve Eşi Emekli Askeri Hemşire Aysel Yıldız tarafından kurulan Taç Yıldız Anaokulları minik öğrencileri hayata hazırlamak için eğitime başladı.
Avrupa Çocuk Akademisi çatısı altında faaliyet gösteren Taç Yıldız Anaokulları Eğitim Koordinatörü Ayşe Tok okul hakkında bilgiler verdi. “Özel Taç Yıldız Anaokulları, 3-6 yaş aralığındaki çocuklara potansiyellerini keşfedip, sahip oldukları yeteneklerinde en üst düzeye ulaşmalarını sağlamak amacıyla Montessori Eğitim Metodu temel alınarak eğitim sunmak için kuruldu. Çocuğu bağımsız bir birey olarak görür ve çocuğa özgü doğal öğrenme sürecinin farkındalığıyla eğitim verir. Çocuğun özgüvenini, bağımsızlığını ve öğrenme merakını geliştiren Montessori metodunu kullanır. Eğitimde yenilikçi bir yaklaşımla okul öncesi eğitimde kendi alanında lider olmayı amaçlamaktadır.” dedi
Özel Taç Yıldız Anaokullarının eğitimde bütüncül ve evrensel bir bakış açısına sahip olduğunu dile getiren Tok, “Anaokullarımızda Açık Kapı politikası izlenmektedir. İsteyen herkes okullarımızı ziyaret edebilir. Aile katılımlarını çok önemsiyoruz ve öğretmenlerimizle birlikte çocuklarımızın eğitimi ile ilgili projeleri ve etkinlikleri paylaşabilecekleri bir ortam sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Okul hakkında bilgi veren Tok, “Çocukların, Akademik ilgi ve hayat boyu öğrenme arzusuna sahip, kendi kendine yetebilen, bağımsız, özgüveni yüksek, mutlu ve zevk aldığı için çalışan, rekabet etmek yerine birbirlerine yardım edebilen, ezberlemek yerine bilgiyi hem kendi meraklarını tatmin etmek hem de insanlığa faydalı olabilmek için öğrenen, hayal gücüne sahip ve sıra dışı düşünebilen, sosyal sorumluluğa sahip, çevresindekilere merhametli, saygı, sevgi, zerafet ve nezaket duyguları besleyen, kendi kültür ve değerlerini bilen, farklılıklara saygılı ve aynı zamanda dünya vatandaşlığı bilincinde kişiler olarak yetişmeleri için eğitimlerinde onlara rehberlik eden, Atatürk İlke ve Devrimleri’ne bağlı çocuklar yetiştirmektir.” dedi.
‘GÜVENİLİR KURUM VE MUTLU ÇOCUKLAR’
Okulda çocukların okula severek gelmelerinin planlandığını söyleyen Tok, “Okulda tam zamanlı İngilizce eğitimi veriliyor. Ayrıca ikinci dil olarak çocuklara işaret dili öğretiliyor. Çocukların engelli bireylere empati yeteneğinin gelişmesi amaçlanıyor. Evimizde ne yeniyorsa çocuklara da onu ikram ediyoruz. Daha çok doğal ürünler tercih ediliyor. Örneğin salçaları kendimiz yapıyoruz. Et sularımızı kendimiz doğal olarak hazırlıyoruz. Okulumuzu anlatan iki cümle; Güvenilir kurum ve mutlu çocuklar. Zaten her şey bu iki cümlenin üzerine inşa ediliyor. Kendi kendine başarabilen çocuklar yetiştirmeye çalışıyoruz. Bana bir fırsat ver diyen özgüvenli çocuklar yetiştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Bölüm mezunu öğretmenlerin görev aldığı yeni açılan iki okulda da Robotik Kodlama, Bale, Çift Dil Eğitim, Jimnastik, Montessori, Müzik-Orf Dersleri, Sanat ve Yaratıcı Drama gibi derslerin yanısıra Organik Beslenme ve Psikolojik Danışmanlık hizmetleri veriliyor.