Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Beyin kanseri konusunda cep telefonları masum çıktı

Beyin kanseri konusunda cep telefonları masum çıktı 1

Sanılanın aksine Akıllı telefonlar sağlık konusunda sakıncalı değillermiş. Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre adeta günah keçisi olarak görülen “Akıllı telefonlar” ın masum olduğu anlaşıldı. Araştırma uzun süre (29 sene) dir devam eden bir araştırma. Cep telefonlarının beyin kanserine yol açıp açmadığının araştırıldığı bir dizi çalışmalar yapan uzmanlar araştırmalarının sonuçlarını yakın zamanda kamuoyu ile paylaştılar.

Sanılanın aksine Akıllı telefonlar sağlık konusunda sakıncalı değillermiş.  Avustralya’da yapılan bir araştırmaya göre adeta günah keçisi olarak görülen “Akıllı telefonlar” ın masum olduğu anlaşıldı. Araştırma uzun süre (29 sene) dir devam eden bir araştırma. Cep telefonlarının beyin kanserine yol açıp açmadığının araştırıldığı bir dizi çalışmalar yapan uzmanlar araştırmalarının sonuçlarını yakın zamanda kamuoyu ile paylaştılar.

Cep telefonlarının zararı ile ilgili bir bulguya rastlanmadı

Yapılan araştırmaların sonucuna göre “cep telefonlarının” ve “akıllı telefonların” insan beynine zarar verdiği ve de “beyin kanseri”ne neden olduğu ile ilgili herhangi bir bulguya ulaşamadılar.

Uzun süren çalışmaları istatistik verilerine döken uzmanlar bu veriler ışığında rapor hazırladılar. Rapora göre, cep telefonları ile beyin kanseri arasında doğrudan bir bağ olmadığının kanıtlandığı bildirildi.  Son zamanlarda beyin artış gösteren beyin kanseri vakalarının cep telefonu etkileri ile olmadığının bu araştırma ile tescillenmiş olduğu bildirildi.

Erkeklerde beyin kanaması kadınlara göre daha fazla

Cep telefonlarının yaygınlaşmasının ardından erkeklerde görülen beyin kanseri vakalarında ufak bir artış olurken, kadın hastalarda gözle görülür bir artışa rastlanmadı.