Posted By HaberBizde Posted On

Beşiktaş Kiralık Daire

İstanbul’un en nezih ve kaliteli semtlerinden biri olan Beşiktaş hem Türkiye’den hem de yurtdışından çok sayıda insanın yaşadığı bir yerdir. Diğer büyük ilçeler ile kıyaslandığında nüfus ve yüzölçümü bakımından küçük kalmasına rağmen, iki kıtanın birleştiği noktada yer alması dolayısıyla oldukça değerlidir. Yaklaşık 8 kilometre kıyı şeridine sahip olan Beşiktaş hem eski hem de yeni çok sayıda konuta ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un en cazip lokasyonlarından biri olan Beşiktaş’ta yaşamak isteyenler için ev kiralama seçenekleri oldukça fazladır. Gelişimini halen daha devam ettiren Beşiktaş’ta hem geçmişten gelen tarihin izlerine hem de modern mimarinin izlerine rastlamak mümkündür.

Beşiktaş Kiralık Daire Fiyatları

Beşiktaş’ta her bütçeye uygun kiralık daire bulabilmek mümkündür. Kira fiyatları üzerinde belirleyici olan farklı etkenler mevcuttur. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Lokasyon: Kiralanacak dairenin yer aldığı lokasyon, kira fiyatları üzerindeki en etkili belirleyendir. Dairenin denize yakın olması ya da tamamen sahil şeridinde olması, toplu taşıma ve diğer kamusal imkanlara yakın bulunması gibi durumlar kira fiyatlarının yükselmesine neden olmaktadır.
  • Cephe: Aynı bina içerisinde yer alan daireler arasında, cephe farkından dolayı da fiyat farklılıkları olabilmektedir. Kuzey cephede yer alan evlerin kira ücretleri daha düşüktür, ancak bu cephenin kış aylarında ısınması için daha fazla masraf etmek gereklidir. Güney cephede yer alan evlerin kira bedelleri ise daha yüksektir, ancak bu cephe daha çok güneş alır ve ısınması kolaydır.
  • Bulunduğu Kat: Dairenin yer aldığı kat da kira fiyatının belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Dairenin katı yükseldikçe, kira fiyatlarında da belirli oranda yükselme görülmektedir. Zemin ve giriş katlar, kira fiyatlarının daha uygun olduğu katlardır.
  • Sosyal Olanaklar: Kiralanacak dairenin bulunduğu binada ya da sitede yer alan sosyal olanakların artmasına paralel olarak kira fiyatları da yükselmektedir. Hamam, sauna, spor salonu, kapalı otopark, kreş, alışveriş merkezi gibi olanakların geniş olması, kira fiyatlarına da yansımaktadır.

Beşiktaş Daire Kiralarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Beşiktaş’ta kiralık ev seçenekleri oldukça fazladır, ancak ev kiralamak sanıldığından daha zor bir işlemdir. Sorunsuz bir şekilde ev kiralayabilmek ve kiralama esnasında oluşacak masrafları minimum düzeyde tutabilmek önemlidir. Bunun için dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. Bunların başında evrak işlerinin kolay halledilmesi gelmektedir. Kiralama sözleşmesi ve diğer resmi süreçlerin yürütülmesinde kolaylık sağlayacak bir emlak firması ile anlaşmak bu sorunun çözümüne katkı sağlayacaktır. Ayrıca kiralanacak olan evin depozito tutarının düşük olması ya da hiç olmaması da önemlidir. Verilecek depozitonun neleri kapsadığı ve hangi şartlar altında geri alınacağı sözleşmede açıkça belirlenmelidir. Kira sözleşmesi yapılacak tarafın doğrudan ev sahibi ya da onun yasal vekili olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca İstanbul’un bir deprem şehri olduğu gözden kaçırılmamalı ve depreme dayanıklı daire kiralamaya özen gösterilmelidir.

RentRovi ile Ayrıcalıklı Kiralama

Sorunsuz bir ev kiralama deneyimi yaşamak isteyenler için RentRovi işlevsel hizmetler sunmaktadır. Hem ev sahipleri hem de kiracılar açısından büyük kolaylıklar sunan RentRovi, Beşiktaş başta olmak üzere İstanbul’un farklı lokasyonlarında yapılacak kiralama işlemlerinin kolaylıkla tamamlanmasını sağlamaktadır. Ev sahipleri için bir yıllık kira bedelini peşin ödeyen ve bu sayede nakit desteği sunan RentRovi, kiracılar için de evrak işlerinin kısa sürede halledilmesi ve depozitonun ortadan kaldırılması gibi avantajlı olanaklar sunmaktadır. RentRovi aracılığı ile yapılacak kiralama işlemleri ile her iki taraf da güvenli bir şekilde amacına ulaşabilmektedir.