Beko Satranç Şöleni, 15. Kez Genç Ustaları Bir Araya Getirdi

Beko Satranç Şöleni, 15. Kez Genç Ustaları Bir Araya Getirdi

Arçelik A.Ş.’nin uluslararası markası Beko’nun, İzmir Valiliği, Gençlik Spor İl Başkanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun katkılarıyla İzmir Satranç Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde bu yıl on beşincisini düzenlediği ‘Beko Satranç Şöleni’ İzmir Fuarı’nda gerçekleştirildi. 1-B numaralı holde düzenlenen turnuvada toplam 135 öğrenciye madalya verildi.

Yarışmaya İzmir’in hemen hemen tüm ilçelerinin yanı sıra, Ankara, İstanbul, Aydın, Muğla, Denizli, Manisa, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Antalya illerinden 300’e yakın okul katıldı.

Satranca gönül vermiş gençlerin yoğun ilgi gösterdiği ve keyifli vakit geçirdikleri turnuvaya yaklaşık 2 bin öğrenci katılırken, “İlköğretim Küçükler” (İlköğretim 1-4. sınıflar) kategorisinde 124 okul, “İlköğretim Yıldızlar” (İlköğretim 5-8. sınıflar) kategorisinde 101 okul, “Lise-Gençler” (Hazırlık, 1-2-3-4. sınıflar) kategorisinde 53 okul katıldı. 4+1 öğrenciden oluşan okul takımlarının yarıştığı müsabakalar sonucu 15 okula kupa verildi.

Turnuvada, takım ve masa derecesi yapan okul ve öğrenciler, kupa ve madalyalar ile ödüllendirildi. Kupa ve madalyaların yanı sıra, her kategoride dereceye giren okullar ve sporculara Beko marka televizyon, bilgisayar, tablet, notebook, hoparlör, müzik seti ve alarm saatli radyo gibi birçok hediye dağıtıldı. Turnuvaya katılan tüm öğrencilere Beko T-shirt, ayrıca tüm okullara da ‘Katılım ve Teşekkür Belgesi’ verildi.

Beko 15. Satranç Şöleni – Dereceye Giren Okullar

İlköğretim Küçükler:

1) Turgutlu Özel Kocatürk Koleji

2) Turgutlu Cumhuriyet İlköğretim Okulu

3) Hatice Fahriye Eğinlioğlu İlkokulu

4) Manisa Özel Bahçeşehir Koleji

5) Özel Bornova Koleji İlkokulu

İlköğretim Yıldızlar

1) Özel Karşıyaka Yamanlar Ortaokulu

2) Turgutlu Gazi Ortaokulu

3) Turgutlu Özel Kocatürk Koleji

4) Karabağlar Özel Yamanlar Ortaokulu

5) İzmir Özel Güzelbahçe Mev Koleji Ortaokulu

Lise Gençler

1) Özel Yamanlar Anadolu Lisesi

2) İzmir Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi

3) Manisa Fen Lisesi

4) Özel Ege Lisesi

5) Çiğli Fen Lisesi

Bir cevap yazın