Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Ankara Cebeci stadyumu yıkılacak mı?

Ankara Cebeci stadyumu yıkılacak mı? 1

Ankara’nın Cebeci semtinde bulunan ve adını bulunduğu semt den alan Cebeci İnönü Stadyumu hakkında yıkım kararı alınmıştı. Bu kararı Mimarlar Odası Ankara Şubesi bozdurmuş ve Cebeci Stadyumu yıkılmaktan yerine AVM yapılmaktan kurtulmuştu.

Yıkım kararının iptal edildikten sonra bu seferde imar planı değişikliği yapıldı. Yapılan imar planı değişikliğine tepki gösteren Mimarlar Odası Ankara Şubesi,”Daha önce yargı kararlarıyla planların iptal edildiği bir yerde, tekrar aynı kullanımlarla imar planı değişikliği için olumlu görüş alınmasının amacı, hukuku dolanmaktır” açıklaması yaptı.
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 15 Nisan 2016 tarihinde konut ve ticaret alanı olarak yargıya taşınarak iptal edilen planlarda hukuku dolanmak için yeni imar değişikliği için olumlu görüş kararı aldığını bildirdi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Cebeci Stadı’nın yıkılarak yerine yüksek yapılaşmalı konut ve ticaret kullanımlarının getirilmesi, tüm bölgenin tarihsel anlamını değiştirecek ve kenti kimliksiz, geçmişsiz bir parçası haline dönüştürecektir” dedi.
Cebeci  stadyumu 37.000 kişi kapasiteli bir stadyumdur. Koltuksuz olarak hizmet veren stadyum kapasite bakımında Ankara’nın en büyük stadyumudur.
Cebeci Stadyumu, , 2. Lig’de top koşturan Hacettepe ve 3. Lig’de top koşturan Ankara Demirspor’a ev ev sahipliği yapmaktadır.