Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Akşener, İzmir’de MHP’liler ile mitingde buluştu

Akşener, İzmir’de MHP’liler ile mitingde buluştu 1

MHP, 15 Mayıs’ta yapacağı Kongre’ye kilitlenmiş durumda.

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, kongreden önce seçmenlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Türkiye’nin 3. Büyük şehri olan İzmir ‘lilere  hitap eden Akşener konuşmasında Cumhurbaşkanı’ndan hükümete, oradan MHP yönetimi olmak üzere herkesi eleştiri yağmuruna tuttu.

İzmir’de Gündoğdu Meydanı’nda ülkücülere hitap eden Akşener burada coşkulu bir kalabalık tarafından dinlendi.

Akşener, MHP’nin 15 Mayıs’ta yapacağı kongre içinde, “Korkunun ecele faydası yok. Geliyoruz, iktidar olacağız. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Meclis Başkanı da ülkücü olacak” diyerek uzun süredir MHP içinde küllenmeye tutan ateşi alevlendirdi.

Gündoğdu meydanında yaklaşık 15 bin kişinin Meral Akşener’i dinlemek için geldiği tahmin ediliyor. Gelen kalabalık  ‘Başbakan Meral’ sloganlarıyla Akşener’e moral verip motive ettiler.

Atılan sloganlara Akşener’ ise “Her gittiğim yerde ‘Başbakan Meral’ dediniz. Davutoğlu’nun da görevden ayrılmasına üstü kapalı değinen Akşener, “Milli İrade” vurgusu yaptı.

MHP’nin şuan bulunduğu konumunu hak etmediğine vurgu yapan Akşener “Harekete geçtik ama her türlü hakaret ve iftiraya uğradık. Korkutacaklarını, yıldıracaklarını, geriye adım attıracaklarını zannettiler. Onlar ülkücü iradeyi, Türk milletini, Türk kadınını tanımıyor” diyerek hem MHP içinden hem de AKP içinde kendisinin MHP  başkan adaylığını eleştirenlere meydan okudu.

Diğer partiler MHP ye ayar çekiyorlar

Kurultay için gelinen noktayı ve mahkeme kararından sonra gelişen olayları da değerlendiren Akşener;   “Ertesi gün havuz medyasının, yandaş medyanın, saray medyasının 7 gazetesi, televizyon kanalları, başta ben olmak üzere 548 delegemizi MHP’ye operasyon yapmakla, darbe yapmakla suçladılar. Bize ‘paralel’ dediler diyerek MHP üzerinde diğer partilerin özelliklede hükümet kanadının oyunlarına dikkat çekti.

Miting  boyunca coşkulu bir şekilde sloganlarla Akşener’e karşılık veren kalabalık Akşener’in Türkiye’de olan son siyasi olayları değerlendirdiği anda “Başbakan Akşener” diyerek sözlerini kestiler.

Akşener, İzmir’de verdiği miting ile Kurultay öncesi delegelerin nabzını tutmaya diğer illerde de devam edecek.