Akbank Sektördeki Liderliğini Korumaya Devam Ediyor!

Bankacılık sektörünün öncü isimlerinden olan Akbank, bu son yılın ilk üç ayında da karını yükselterek ön plana çıkmayı başardı. Yılın ilk üç ayında toplam olarak 1 milyar 452 milyon TL konsilide kar elde eden banka, küresel piyasalardaki dalgalanmalara rağmen güçlü bir performans sergiliyor. Bankanın başarı elde etme noktasında birtakım ayırıcı kriterleri bulunuyor. Sağlam bilanço, yüksek sermaye, iyi bir şekilde yönetilen mevduat ve likide bankanın sivrilebilmesini sağlayan başlıca kriterleri oluşturuyor. Bankanın bu yeni yıldaki kredi destekleri, nakdi olarak %5 oranında artış gösterdi. Toplam mevduat oranı ise 179 milyar seviyesine ulaştı.

Türkiye’nin En Değerli Bankalarından Bir Tanesi

Marka değerlenme kuruluşlarından olan Brand Finance, Ocak ayında yapılan araştırmasıyla birlikte Akbank’ın bir kez daha değerli bankalar listesinde yer aldığını açıkladı. En değerli banka markası olma unvanına layık görülen Akbank, böylelikle diğer paydaşların ve müşterilerin bankaya olan güvenini artırmayı sağlıyor. Elde ettiği başarılarla yoluna devam eden banka, bu sayede Türkiye’nin en nitelikli bankalarıyla ve bankacılarıyla sektörde fark edilir başarılar kazanmaya devam edeceğe benziyor.

Teknolojiye, İnsan Kaynaklarına ve İnovasyona Olan Yatırım

Hissedarları, çalışanları ve geniş müşteri kitlesi ile başarılarını artıran Akbank, yatırımlarını genişleterek büyülemeye çalışıyor. Teknolojiye, insan kaynaklarına ve inovasyona yapılan yatırımlar, bankanın daha köklü ve seçkin olmasına katkıda bulunuyor.

Seçkin ve modern hizmet anlayışına sahip olan Akbank, köklü çalışmalar sarf ettiği yolunda müşterilerini memnun etmeye özen gösteriyor. Gerek verimli faiz oranları ile sunulan kredi seçenekleri gerekse mevduat alternatifleri ile başarıyı yakalıyor. Akbank hakkında önemli bilgiler içeren haberin devamı için Capital.com adresini ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. En güncel haberleri ve gelişmeleri ile müşterilerini memnun etmeyi başaran donanımlı online platform üzerinden finans haberleri için bilgiler edinebilirsiniz. Capital, finans sektöründe ve ekonomideki en güncel haberleri tüm detayları ile siz değerli müşterilerinin bilgisine sunuyor. Dilediğiniz zaman online siteye tıklayarak aklınıza takılan sorulara cevap bulabilir ve öğrenmek istediğiniz konular hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın