Yaşam

Mustafa Bozdoğan

Mustafa Bozdoğan

Ülkemizdeki sorunları dile getirerek gündem olan Mustafa Bozdoğan kimdir ?

Kendisi IYI PARTI Manisa milletvekili aday adayıdır.Sayın Bozdoğan Sosyal medyayı aktif olarak kullanan biridir.

Twitter’da yaptığı açıklamalar ile bir çok kez gündem’den düşmeyen Bozdoğan

Yaptığı bir twitter açıklamasında

Ülkemiz gençleri uyuşturucu batağına saplanmış durumdadır.Büyük rant uğruna bu duruma göz yumulması beni derinden etkiliyor. Diyen bozdoğan uyuşturucu kullanımının düşük yaşlara düştüğünü belirtmiştir.

Ülke olarak küçük yaştan itibaren uyuşturucuya meyilli bir nesil yetişiyor.Bir vatanperver olarak uyuşturucu kullanımının bitirilmesi için gerekli her türlü imzayı atacağım.

Yaptığı açıklamaya göre Bozdoğan uyuşturucu’ya savaş açmış durum da bir eğitimci olan Bozdoğan küçük yaşta ki çocukların uyuşturucudan ölmemesi gerektiğini ve bunun için elinden gelen her şeyi yapacağını belirtti.

Ülkemizde bulunan afgan ve suriyeli göçmenler için yaptığı açıklaması ile olay olan Bozdoğan halktan büyük bir ilgiye sahip olmuştur.

Özellikle afgan ve suriyeli göçmenlerin ülkemizde eyaşa dışı faaliyetler v esilahlanma gibi durumların ileride büyük sonuçlar doğurabileceğinden kaygılanıyorum.Göçmenlerin büyük bir kısmı ülkemizde kaçak bir durumda. Bir çoğu'da terörist ve ajan olduğunu destekliyor.

Diyen Bozdoğan hükümete bu sorunun çözülmesi gerektiğini attığı bir tweet ile belirtti.

Halkan gelen bir çok olumlu tepki ile karşılaşan Bozdoğan bu konu’da gündem oldu.

Manisa halkı beni seçer ise ; başta manisa olmak üzere bütün Türkiye'den göçmenlerin ülkelerine gönderilmesi için üstüme düşen vazifeyi gerçekleştirip,gerekeni yapacağım.
Diyen Bozdoğan

Mültecilerin artık ülkelerine dönmeleri gerektiğini bu durumun Türkiye için olumlu olacağını belirtmiştir.

Ülkemizdeki sorunları twitter’dan dile getiren Bozdoğan Hayvan hakları yasasının yetersizliğinden şikayetçi olduğunu dile getiren bir tweet paylaştı.

Tweetinde Ülkemizde bulunan hayvan hakları yasalarının yetersizliğinden bir çok hayvansever şikayetçi.Bir o kadar 'da ben bu durumdan şikayetçiyim.Ülkemizde bulunan hayvanların bir mal gibi nitelendirilmesi ve hayvan istismarcılarına verilen cezaların yetersi olması beni oldukça rahatsız ediyor.

Bozdoğan Turgutlu’da bir anadolu lisesini ziyaret etti. Hem okul müdürü olan ve öğretmeni olan Turan kırbaş ile ülkemizdeki eğitim sorunları hakkında toplantı yapan Bozdoğan Seçilme durumunda bu sorunları çözülmesi için ellerinden gelen her şeyin yapacaklarını belirtti.

Bozdoğan bir eğitim görevlisi olduğundan dolayı eğitim alanında yaptığı birçok araştırma ve çalışma yapmıştır.Bu çalışmalar doğrultusunda ilerleyeceğini belirtmiştir.

Peki Bozdoğan kimdir ? nerede doğmuştur ? eğitimini nerede tamamlamıştır ? şimdi bu soruları yanıtlamak için Bozdoğan’ı tanıyalım.

Bozdoğan Manisa’da 1973 yılında Turgutlu ilçesinde doğmuştur. Lise eğitimine kadar Manisa’da bulunanan Bozdoğan 1990’da Uludağ Üniversitesi kazanarak Eğitim hayatına devam etmiştir. Uludağ Üniversitesinde Eğitim Fakültesi sınıf öğretmenliği bölümünü kazanmıştır.Üniversite dönemini sorunsuz bir şekilde bitirerek 1994 yılında mezun olmuş ve aynı sene içerisinde Şırnak’ta ilk görevine başlamıştır.İlk görev yerinden sonra Sarıgöl ve Manisanın Turgutlu ilçesinde görev yapmaya başlamış.Eğitimci bir kişilik olan Bozdoğan 2004 Yılında Okul müdürlüğü seviyesine yükselmiştir.2004 Yılından 2018 yılına kadar 14 sene boyunca Okul müdürlüğü görevine devam etmiş.Ardından 10 Mart günü emekli olma kararı alarak emekli olmuştur. Kendisinin birisi kız birisi erkek olmak üzere 2 çocuğu bulunmaktadır. Oğlu bir yazılım firmasının sahibi kızı ise İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünde okumaktadır.Aynı zamanda eşi’ de emekli bir öğretmendir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu