Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

3D emojiler nasıl kullanılacak

3D emojiler nasıl kullanılacak 1
<p>Yüz değiştirme özelliğiyle tekrar bir çıkışa geçen Snapchat'e gelen güncelleme ile artık kayıtlı fotoğraflarınız ile yüz değiştirme yapabiliyorsunuz.</p>

Yüz değiştirme özelliğiyle tekrar bir çıkışa geçen Snapchat’e gelen güncelleme ile artık kayıtlı fotoğraflarınız ile yüz değiştirme yapabiliyorsunuz.

Bir süredir popüler fotoğraf paylaşım uygulamalarından biri olarak dikkat çeken Snapchat, Face Swap, yani yüz değiştirme özelliği ile adeta şaha kalkmıştı.

Milyonlarca kişinin denediği ve ilgisini çeken bu özellik ile günümüzün fotoğraf trendi haline gelen Face Swap için Snapchat bir nevi öncü konumuna gelmişti.

Şu anda her ne kadar sadece iOS sürümünde bulunuyor olsa da yoğun şekilde tercih edilen yüz değiştirme özelliği arttık daha da geliştirildi.

Çünkü Snapchat’in iOS sürümüne gelen güncelleme ile artık film rulosundaki kayıtlı fotoğraflarınızlardan da yüz değiştirme yapabiliyorsunuz.

Bir nevi Face Swap Live’da bulunan özelliği Snapchat’e de getirerek şu andaki fotoğrafta yüz değiştirme akımını perçinleyen Snapchar, söz konusu özelliği kısa süre içerisinde Android tarafına da getirmesi bekleniyor.

Tekrar oynatma noktasında ücret isteyen Snapchat ailesi bu güncelleme sonrasında ise artık ikinci kere tekrar oynatmayı da ücretsiz hale getirdi. Yani size snap atan kişilerin fotoğraf ve videolarını bir kere daha tekrar görebilme şansınız bulunuyor.

Snapchat’in bu özelliklerini kullanmak için dilerseniz aşağıdaki bağlantılardan Snapchat’i indirebilir, ya da güncelleyebilirsiniz. Ancak tekrar hatırlatalım, bu özellik şu anda sadece iOS sürümünde bulunuyor.

Yenilikleriyle kullanıcılarının ilgisini çeken Snapchat, şimdi de animasyonlu 3D emojiler geliştiriyor. Böylece  Android uygulamasını kullananlar, artık videoda görülen hareketli unsurların üzerine emoji ekleyebilecek.

Hareketli emojiler şimdilik sadece Android kullanıcıları için olacak.

3D EMOJİLER NASIL KULLANILACAK?

Snapchat uygulamasını açıp, 3D etiket eklemek istediğiniz videonuzu çekin.

Çekimi bitirdikten sonra ekranın üstünde yer alan etiket ikonuna basın.

Videonuzda kullanmak istediğiniz etiketi seçin.

Seçtiğiniz etiketi, videonuzda kullanmak istediğiniz objenin üzerine yerleştirin.

Söz konusu obje üzerinde sabitlemek için etiketin üzerine ‘uzun’ basın.

3D emoji etiketiniz artık video snap’inizde.