Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

13 Mayıs Haftasının filmleri

13 Mayıs Haftasının filmleri 1

Angry Birds
Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016

Yapımı: 2016 – ABD

Tür: Animasyon

Yönetmen: Fergal Reilly,  Clay Kaytis

Seslendirenler: Yekta Kopan, Arda Aydın, Boğaçhan Sözmen, Sinan Divrik, Özden Ayyıldız

Senaryo: Jon Vitti

Yapımcı: John Cohen, David Maisel

Orijinal Adı: The Angry Birds Movie

Film Özeti

Uçamayan kuşların huzur içinde yaşadığı güzel bir adada huzuru olmayan belki de tek kuş, öfke problemini bir türlü yenememiş olan Red’dir. Red, Chuck ve Bomb adlı diğer iki kuşla birlikte sürekli olarak dışlanmaktadır. Bir gün adaya gemi dolusu domuz gelir. Adadakilere dostça davranan domuzlar kuşların güvenini kazanır. Ancak bir gece adadaki tüm yumurtaları çalarak kaçarlar. Ne yapacağını bilemez halde çaresiz kalan kuşlar, en başından beri domuzlara kuşkuyla yaklaşmış olan Red’den yardım isterler. Red’in çözümü bellidir, içlerindeki öfkeyi serbest bırakarak savaşmak!

Kötü Komşular 2

Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016

Yapımı: 2016 – ABD

Tür: Komedi

Süre: 91 Dak.

Yönetmen: Nicholas Stoller

Oyuncular: Zac Efron, Selena Gomez, Chloë Grace Moretz, Rose Byrne, Seth Rogen

Senaryo: Seth Rogen, Nicholas Stoller, Evan Goldberg, Andrew Jay Cohen

Yapımcı: Seth Rogen, Nathan Kahane

Orijinal Adı: Neighbors 2: Sorority Rising

Film Özeti

Mahallelerinin kontrolünü yeniden ele geçirdiklerini düşünen Mac (Seth Rogen) ve Kelly’nin (Rose Byrne) yeni komşuları hiç tahmin etmedikleri şekilde eskisini aratacaktır. Nitekim yan eve üniversitenin kız topluluğu taşınmıştır. Eski komşularından çok daha beter olan bu çılgın genç kızları ürkütebilmek için eski komşuları Teddy (Zac Efron) ve Pete’in (Dave Franco) yardımına başvurmaları gerekecektir.
Dehşet Treni

Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016

Yapımı: 2015 – İngiltere

Tür: Korku

Süre: 89 Dak.

Yönetmen: Paul Hyett

Oyuncular: Ed Speleers, Shauna MacDonald, Elliot Cowan, Calvin Dean, Rosie Day

Senaryo: Mark Huckerby, Nick Ostler

Yapımcı: Lee Brazier, Martin Gentles

Orijinal Adı: Howl

Film Özeti

Howl, trendeyken bilinmeyen bir yaratık tarafından saldırıya uğrayan birkaç kişinin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Ancak hayatta kalmak, düşündükleri kadar kolay olmayacaktır. Yaratık trende karşılaştığı her insanı tek tek öldürürken, geriye kalanların ümitleri de yavaş yavaş tükenmeye başlayacaktır.

Oflu Hoca’nın Şifresi 2

Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016

Yapımı: 2016 – Türkiye

Tür: Komedi

Yönetmen: Adem Kılıç

Oyuncular: Köksal Engür, Mehtap Bayri, Buket Dereoğlu, Çetin Altay, Başak Daşman

Senaryo: Zeynep Kaya

Film Özeti

Ahmet, başkanlığı kaptırdığı için hala Oflu’ya çok kızgındır. Oflu Hoca yüzünden hem itibarını hem parasını kaybetmiştir. Tekrar başkan olmanın yollarını ararken zengin müteahhit İdris, oğlu Şaban’a Nur’u ister. Ahmet kendini kurtarmak için hemen kabul eder. Durumu öğrenen Kadir ve Oflu Nur’u kaçırmaya karar verirler.Ama Nur’u kaçırırken yanlışlıkla Ahmet’in halasını kaçırırlar. Hala, Ali Osman’a evvelden beri aşıktır, onunla evlenmek ister. Ama Ali Osman bu durumu istememektedir. Hala, Ali Osman’ı ikna ederse Arsin’deki arsaları Ahmet’in üstüne yapacağını söyler. Teklifi duyan Ahmet hemen çark eder, Oflu’ya babasını bu evliliğe ikna ederse Nur’u Kadir’e vereceğini söyler. Ama aklında başka bir plan vardır. Nikah hazırlıkları başlar. Ahmet’in keyfi yerindedir. Önce Emine halayla Ali Osman’ın nikahını kıydıracak sıra Kadir ve Nur’un nikahına geldiğinde nikah kıyılmadan duruma el koyacaktır. Niyeti Nur’u Şaban’la evlendirmektir. Ama planı ters teper, Ali Osman ve Oflu Ahmet’in hinlik peşinde olduğunu anlamış, ona oyun oynamışlardır.Başrollerini Çetin Altay, Köksal Engür, Ahmet Varlı, Başak Daşman, Mehtap Bayri’nin üstlendiği filmin yönetmenliğini Adem Kılıç üstleniyor.

Hitchcock/Truffaut

Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016

Yapımı: 2015 – ABD, Fransa

Tür: Belgesel

Süre: 80 Dak.

Yönetmen: Kent Jones

Oyuncular: David Fincher, Martin Scorsese, Wes Anderson, Richard Linklater, Peter Bogdanovich

Seslendirenler: Mathieu Amalric

Senaryo: Kent Jones, Serge Toubiana

Film Özeti

Sinema tarihinin en büyük yönetmenleri arasında yer alan Alfred Hitchcock’un, bir diğer ünlü yönetmen François Truffaut ile 1962’de 8 gün boyunca sürdürdüğü röportajdan yola çıkarak Truffaut’nun 1966’da yayımladığı Hitchcock/Truffaut adlı kitabı, bu kitaptan ve Hitchcock’tan fazlasıyla etkilenmiş ünlü yönetmenler anlatıyor.

Ana Yurdu

Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016

Yapımı: 2015 – Türkiye

Tür: Dram

Süre: 95 Dak.

Yönetmen: Senem Tüzen

Oyuncular: Nihal Koldaş, Esra Bezen Bilgin, Fatma Kısa, Semih Aydın

Senaryo: Senem Tüzen

Yapımcı: Senem Tüzen

Film Özeti

Ana Yurdu, romanını bitirmek için anneannesinden kalan köy evine giden Nesrin’le beklenmedik bir şekilde ziyaretine gelen annesi Halise’nin tansiyonu gitgide yükselen öyküsünü anlatıyor.
Film, 27. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü kazandı. 25 Aralık 2015’te tek salonda gösterime giren film, 13 Mayıs 2016’da genel gösterimle izleyicilerle buluşuyor.

Dadaş

Vizyon Tarihi: 13 Mayıs 2016

Yapımı: 2016 – Türkiye

Tür: Aksiyon

Süre: 90 Dak.

Yönetmen: Selim Kemal Dağlı

Oyuncular: Murat Yıldırım, Ümit Acar, Yılmaz Şerif, Halit Karaata, Ulvi Yiğit

Film Özeti

Devletin yüksek bir kademesinde memur olan Dadaş’ın (Murat Yıldırım) ailesi, mafya tarafından hedef alınır ve onları kaybeder. Saldırıdan ağır yaralı kurtulan Dadaş, devlet tarafından malulen emekli edilse de içindeki öfke ve hırs nedeniyle Çeçenistan’da eğitim alır ve ardından Orta Doğu’da birçok operasyona katılır. Artık sadece mafya değil, istihbarat servisleri de Dadaş’ın peşindedir. Üstelik bir Rus tetikçinin elinden bir bakanı kurtarmak, sadece Dadaş’ın elindedir.